"A szentek felülrõl adott válaszok az alulról jövõ kérdésekre." (Balthasar)

• Nepomuki Szent János

• Nepomuki Szent János, a gyóntató papok, a folyók, a hajósok, a vizimolnárok és a megrágalmazottak védõszentje

Népszokás:

• a dunaparti városokban elõzõ este nagy ünnepségeket rendeztek. (pl. Baján "jánoska-eresztés": kis hajókat eresztettek szabadon a vizen.)

Kedves férfiak! A jól működő házasság érdekében két dolgot tehetsz. – Ha tévedsz, azonnal ismerd el; Ha igazad van, azonnal fogd be a szád!

Szentségek felvétele

Keresztség

• Szükséges egy előkészítő megbeszélés, melynek időpontját a plébános atyával személyesen kell egyeztetni.
  • Legalább az egyik keresztszülőnek római katolikus vallásúnak kell lennie, ezt keresztlevéllel kell igazolni.
  • Keresztelési időpontok: általában vasárnap a 11 órai szentmise után (12 órakor), júliusban és augusztusban a 9 órai szentmise után (10 órakor). Bizonyos esetekben egyedi időpont is lehetséges.
  • Ha felnőtt szeretne megkeresztelkedni, annak a plébános atyánál kell jelentkezni, a feltételeket ő határozza meg.
  • A jelentkezési lap interneten való elküldése csupán az adminisztráció megkönnyítését szolgálja, a plébános atyával való egyeztetést nem helyettesíti.

A jelentkezési lap kitöltéséhez kattintson ide

Elsőáldozás

• Keresztlevél, vagy keresztelési emléklap szükséges.
  • Elsőáldozási felkészítésre jelentkezhetnek azok a gyermekek, akik második, vagy ennél több éve tanulnak hittant, az iskolában, vagy a plébánián és még nem voltak elsőáldozók. Jelentkezés a hitoktatóknál lehetséges.
  • Az elsőáldozás feltételei:
    •   rendszeres részvétel a hittanórákon
    •   rendszeres szentmisére járás (bármelyik templomba)
    •   a szombati elsőáldozási felkészítő alkalmon (a két év alatt összesen 10 szombat délelőtt) való részvétel a gyerekek és a szülők részére.
  • Ha felnőtt szeretne elsőáldozó lenni, annak a plébános atyánál kell jelentkezni, a feltételeket ő határozza meg.
<     2021 - május     >