Evangelizációs munkacsoport
Csoportvezető: Agárdiné Kálnási Éva - hittanár, mentálhigiénés lelkigondozó, hitoktatók továbbképzője, mentor, hét gyermek édesanyja és kilenc gyermek nagymamája.
Száz évvel ezelőtt a Francia Tudományos Akadémia néhány tagja egy kísérlettel be akarta bizonyítani, hogy a hit, a vallás fölösleges dolog. Megbíztak egy tudóst egy gyermek nevelésével, szavát adta, hogy csakis természettudományos alapon neveli, Isten nevét soha ki sem ejti. Múltak az évek, egyszer kora reggel, ahogy a gyermek nézte a napfelkeltét, karjait széttárva üdvözölte a napot és annak Teremtőjét. A gyermeknek már volt elég logikája, hogy következtessen a világból a Teremtő Istenre.
A körülöttünk lévő világban mi is felfedezhetjük a Teremtő Istent. Az iskolai hittanokon sokszor ez a kiindulópont, mert a hittanos gyermekek nagy része nem jár templomba. Ez egy missziós terület. Nagy élmény, ha a Szentlélek segítségével tudom erősíteni hitüket.
A plébániai hittan nagy lehetőségeket nyújthat számunkra, felnőtteknek pl. arra, hogy a napi rohanásban megálljunk egy kicsit, önmagunkra és Istenre figyeljünk, töltekezzünk, erőt merítsünk belőle. A hitünk is kicsit olyan, mint a szeretet. Nem tudom azt mondani, hogy ha ma nagyon szerettek, akkor ez már nekem elég egy életre. Mindennap szeretném érezni, hogy szeretnek. A hittanra sem mondhatjuk, hogy én már régen jártam, az nekem elég. A társunkkal is akkor jó a kapcsolatunk, ha mindennap teszünk érte. Istennel való kapcsolatunk erősítéséért is mindennap tennünk kell! Ezt segítheti a hittan is. Ha gyermekünket elvisszük hittanra, azzal azt fejezzük ki, hogy számunkra fontos, hogy ő tanuljon Jézusról. Ha mi felnőttek is elmegyünk hittanra, azzal szavak nélkül is azt mondjuk a gyermeknek, hogy Isten az én életemben is fontos annyira, hogy én is szánok rá időt.
A felnőtt hittan csoport tagjai közül többen az ún. befogadócsoport tagjai, akik a katekumenátusban (hittanuló, hitünkkel ismerkedő csoportban) is jelen vannak, erősítik az útkeresőket, vagy hitükhöz visszatérőket.
Számos közösség működik plébániánkon, melyek vezetői is az evangelizációs csoport tagjai. A hitoktatók és a közösségi vezetők a hitet és Jézus szeretetét próbálják erősíteni gyermekekben, felnőttekben egyaránt. Közösségi programok szervezésében is segítenek, mint lelkigyakorlat, napközis tábor, plébániai tábor, gyereknap stb.
Liturgikus munkacsoport
Csoportvezető: Tóth Róbert – lelkipásztori segítő, 2023. márciusától a templom gondnoka, gépészmérnök, négy gyermek édesapja.
A liturgikus munkacsoport alapvető feladata, hogy a plébánossal egységben a liturgikus év alapján rendszeresen készüljön az aktuális cselekmények (szentmisék, szentségimádások, körmenetek, litániák, rózsafüzér csoportok) szebbé, felemelőbbé tételében. Szervezi az igeliturgiák menetét és a ministránsok felkészítését. Fontos feladata a liturgikus eszközök mindenkori tisztán tartása és rendbetétele ahhoz, hogy méltón tudjunk találkozni a mi Urunkkal, Jézus Krisztussal. Szeretettel várjuk mindazok jelentkezését, akik bekapcsolódnának és szívesen segítenék a csoport munkáját.
Gazdasági és környezetvédelmi munkacsoport
Csoportvezető - Seres Zoltán, lelkipásztori segítő, biztonságtechnikai mérnök, menedzser szakmérnök, két gyermek édesapja.
A munkacsoport a plébánia gazdasági részfeladatait fogja össze, támogatja a plébánost a gazdasági döntések meghozatalában.
A felmerülő környezetvédelmi problémákat kivizsgálja és javaslatot tesz a környezettudatosabb működésre, valamint erre ösztönzi a plébániai közösségeket is.
Caritas munkacsoport
Csoportvezető - Trombitásné Dr. Fehér Ágnes, orvos, három gyermek édesanyja, egy gyermek nagymamája.
A karitász feladata, hogy figyelmet fordítson a szükséget szenvedőkre, felébressze a plébánia közösségét a rászorulók megsegítésére és megszervezze a segítséget. A segítség lehet lelki, szellemi, fizikai vagy a lehetőségekhez képest anyagi támogatás.
A csoport új tagokkal, új elképzelésekkel, apró lépésenként haladva vállalta fel ezt a feladatot.
Első feladatunknak azt tartjuk, hogy megismerjük azokat a híveket és nem hívőket, akik egyedül vannak, szeretnének beszélgetni valakivel, kapcsolatra vágynak a külvilággal, közösségünkkel, de nincs rá lehetőségük.
Egy élő hálózatot szeretnénk a plébánia területén kialakítani, mely segítségével feltérképeznénk, kik azok, akiknek odafigyeléssel, jó szóval, szeretettel tudunk segíteni. Ehhez segítségül szeretnénk hívni mindazokat, akik figyelnek környezetükre, a körülöttük élőkre, és jelzéseket adnak a csoport számára, hol várják a segítséget, és milyen segítséget várnak, legyen a problémás élethelyzet betegség, egyedüllét, vagy egyéb nehézség.
A feladatok ismeretében tudjuk további teendőinket meghatározni és megszervezni.
Várjuk azok jelentkezését, akik állandó segítőtársként tevékenykednének, és azokét is, akiket alkalmanként megkereshetünk, ha valakinek segítség kell. Minél többen vagyunk, a feladat annál kevesebb terhet jelent egy-egy segítő számára.
Szívesen várunk soraink közé mozgékony, tenni vágyó nyugdíjasokat is, akik napközben is fel tudják keresni azokat, akik ezt várják és szeretettel elbeszélgetnek a rászorulókkal.
A jelentekéseket a +36 30/4445-373 telefonszámon vagy a rakoscsabaujtelepkaritas@gmail.com e-mail-címen várjuk szeretettel.