"Mit kezdhet el az olyan ember, aki beleéli magát a nyomorúságba? Hiszan akkor már elveszett. Nekem viszont az a meggyõzõdésem, hogy még mindig marad valami szép, a természet a napsugár, a gondolat szabadsága, amikért élni érdemes. Erre kell felfigyelni, akkor újra magunkra és Istenre találunk, és meglesz a lelki nyugalmunk. És a ki maga boldog, az másokat is boldogít. Akiben bátorság van és önbizalom, az nem pusztul el a bajban." (Anna Frank)

• Nüsszai Szent Gergely
  • Római Szent Franciska

• Szent Domonkos, a ministránsok védõszentje
  • Római Szent Franciska, az özvegyek védõszentje

- Mit mondott Gandalf a hobbitoknak?

- Jó nektek hobbitok, hogy létetek a hobbitok.

Szentségek felvétele

Keresztség

• Szükséges egy előkészítő megbeszélés, melynek időpontját a plébános atyával személyesen kell egyeztetni.
  • Legalább az egyik keresztszülőnek római katolikus vallásúnak kell lennie, ezt keresztlevéllel kell igazolni.
  • Keresztelési időpontok: általában vasárnap a 11 órai szentmise után (12 órakor), júliusban és augusztusban a 9 órai szentmise után (10 órakor). Bizonyos esetekben egyedi időpont is lehetséges.
  • Ha felnőtt szeretne megkeresztelkedni, annak a plébános atyánál kell jelentkezni, a feltételeket ő határozza meg.
  • A jelentkezési lap interneten való elküldése csupán az adminisztráció megkönnyítését szolgálja, a plébános atyával való egyeztetést nem helyettesíti.

A jelentkezési lap kitöltéséhez kattintson ide

Elsőáldozás

• Keresztlevél, vagy keresztelési emléklap szükséges.
  • Elsőáldozási felkészítésre jelentkezhetnek azok a gyermekek, akik második, vagy ennél több éve tanulnak hittant, az iskolában, vagy a plébánián és még nem voltak elsőáldozók. Jelentkezés a hitoktatóknál lehetséges.
  • Az elsőáldozás feltételei:
    •   rendszeres részvétel a hittanórákon
    •   rendszeres szentmisére járás (bármelyik templomba)
    •   a szombati elsőáldozási felkészítő alkalmon (a két év alatt összesen 10 szombat délelőtt) való részvétel a gyerekek és a szülők részére.
  • Ha felnőtt szeretne elsőáldozó lenni, annak a plébános atyánál kell jelentkezni, a feltételeket ő határozza meg.
<     2021 - március     >