Legfrissebb híreink

2021. július 11 - 2021. július 18.

E heti miseszándékok:

Hétfő: Köznap. Este 18-kor lesz szentmise. Hálából házassági évf. és jótevőkért
Kedd: Köznap. Szent Apolliniárius vértanú püspök Reggel 8-kor lesz szentmise.
Csütörtök: Köznap. Szent Mária Magdolna Este 18-kor lesz szentmise.
Péntek: Köznap. Szent Mária Magdolna Este 18-kor lesz szentmise.
Szombat: Köznap. Este 18-kor lesz szentmise.

Vasárnap: Vasárnapi miserend.
A reggel 9.30-órai misét felajánljuk: Újszegi és Mert családtagokért
Az esti 18-órai misét felajánljuk:

• Az Úrnapi körmeneten készült képek megtekinthetők a képgalériában.
  • A rózsafüzér társulat hirdeti, hogy aki nem kapja meg a titkot a hónap első vasárnapján az esti mise után, akkor a sekrestyében átveheti.
  • NEK hírek:

1.  Meghosszabbították  a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra a korai jelentkezési határidőt június 30-ra. Addig tehát még a legkedvezményesebb áron lehet jegyet venni a hungexpós programokra.

• 2.  A tavalyra vásárolt fizetős jegyekről is június 30-ig lehet rendelkezni a regisztrációs fiókban.(Ezt is meghosszabbították.) A tavalyra igényelt ingyenes jegyeket törölték, az idei kongresszusra újat kell igényelni.
  • 3. Aki a plébániai csoporttal együtt szeretne részt venni a programokon, a plébánia csoportkódjával csatlakozhat a csoporthoz, vagy Solt Péter felveszi őt a csoportba, ehhez keressék őt. A csoportkód szintén hátul az üvegablakon illetve a faliújságon olvasható.

• 4. Családi szálláshelyek felajánlását várják továbbra is a kongresszus idejére azok számára, akik határainkon túlról érkeznek, és anyagilag nehézséget okozna számukra egy hotelben megszállni. A tavaly felajánlott és regisztrált szálláshelyeket is újra kell regisztrálni! A regisztrációs link hátul az információs papíron található.

• 5. A kongresszus programja is hátul található az üvegablakon illetve a faliújságon.

• A sekrestyéből elvihető a regisztrációs lap a NEK-re, aki nem tud számítógépen jelentkezni.
  • Május 7-én kelt Püspök kari határozat alapján. A szentmise látogatás kötelező személyesen a templomokban. Csak aki beteg vagy karanténban van, kap felmentést és a szentmisét közvetítve hallgathatja.
  • Bíboros úr feloldja a távolságtartás szigorú betartását, ha szükséges.
  • A perselyezés annyiban változik, ha van ministráns, akkor a szokott helyén lesz a felajánláskor. Ha nincs akkor a mise után a kapuban lesz.
  • A Püspöki kar július 4-től elengedi a templomban a maszk viselést. A kéz fertőtlenítést erősen ajánlják az áldozás előtt.
  • Szent Kereszt Plébánia hirdeti, hogy 2000 szept. 30 és 2001 dec.31 között vásárolt urnafülkék érvényessége lejárt. Hosszabbítás miatt keressék fel a plébániát.
  • A gyónási lehetőség még mindig a plébánián van megbeszélt időpontban.
  • Bíboros atya rendelkezése szeptember 5 és 12 közötti időszak misézéséről. A rendelkezés szövege a templomban hátul és ide kattintva olvasható.
  • Július 25-én az esti 6 órás szentmisében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét közösségi szinten. Kérem jelentkezzenek az idős és beteg testvéreink a kitett lapokon. Csak név kell a létszám miatt!

Isten áldását kérem azoknak, akik a héten ünneplik névnapjukat és születésnapjukat!
S kérem Szent Erzsébet közbenjárását mindannyiunk munkájára és életére!

<     1999 - október     >