"Mit kezdhet el az olyan ember, aki beleéli magát a nyomorúságba? Hiszan akkor már elveszett. Nekem viszont az a meggyõzõdésem, hogy még mindig marad valami szép, a természet a napsugár, a gondolat szabadsága, amikért élni érdemes. Erre kell felfigyelni, akkor újra magunkra és Istenre találunk, és meglesz a lelki nyugalmunk. És a ki maga boldog, az másokat is boldogít. Akiben bátorság van és önbizalom, az nem pusztul el a bajban." (Anna Frank)

• Nüsszai Szent Gergely
  • Római Szent Franciska

• Szent Domonkos, a ministránsok védõszentje
  • Római Szent Franciska, az özvegyek védõszentje

- Mit mondott Gandalf a hobbitoknak?

- Jó nektek hobbitok, hogy létetek a hobbitok.

Közösségi ház

Tájékoztató a közösségi ház építéséről:

• Egyházközségünk közösségi életéhez nem volt elégséges a meglévő hittanterem. A Plébánia telke alkalmas volt a meglévő plébánia épület bővítésére. Közösségi termet, és az ehhez szükséges mellékhelyiségeket alakítottunk ki.
  • Anyagi hátteret a hívek áldozatos hozzájárulása mellett meghatározóan Főegyházmegyénk támogatása jelentette. Ugyanakkor jelentős segítséget nyújtottak a Polgármester és az önkormányzati Képviselők is.
  • 2010. szeptember végére megkaptuk a kivitelezési engedélyt. Ekkor kezdtük el az építkezést.
  • 2010. év végére, az időjárással dacolva, tető alá került a Közösségi Ház, ún. szerkezetkész állapotig jutottunk el.
  • 2011. évben  célunk az épület befejezése volt, bár az anyagi lehetőségeink erősen korlátozottak voltak.
  • Július közepén folytatódott a kivitelezés. A tartópillérek közötti kitöltőfalakat és válaszfalakat készítettük el az aljzatbetonnal és gépészeti alapvezetékek szerelésével. Elkészült az elektromos hálózat alapvezetékeinek beszerelése és a vakolási munkák is, valamint a nyílászárókat is beépítettük. A homlokzat 12 cm vastag hőszigetelést kapott a szükséges kiegészítő munkákkal: párkányok elhelyezése, lábazat kialakítása, homlokzaton lévő világítás.
  • Végül az építkezés befejezéseként 2011. decemberében a két épületet – a régit és az új épületet- térburkolattal kötöttük össze.
  • 2012. január 15-én került sor ünnepélyes keretek között  a Közösségi Ház szentelésére, melyet Székely János püspökatya celebrált Szőke Lajos atyával. A Közösségi Ház névadója Boldog BatthyányStrattmann László lett, aki a mai napig példaként lehet előttünk a segítőkészségével, az oda-adó önzetlen szeretetével, nem utolsó sorban pedig  a családi napi ima és  összefogás erejével. Élete nagyon sok ember számára áldás volt. Köpenyéből ereklyét helyeztünk el a közösségi házban.

Reméljük, hogy az elkészült Közösségi Ház soha nem lesz  üres, mindig  hűen és méltón szolgálja plébániai  közösségünk testvéreit,  a Jó Isten áldásával.

Látványterv

Az építkezésről készült fotókból készítettünk egy kis bemutatót:

<     2021 - március     >